Fotografia mody

Bielizna damska w fotografiiBranża odzieżowa jest bardzo rozpowszechniona w naszym kraju. Wszyscy projektanci którzy tworzą swoje kolekcje chcąc je zaprezentować w jak najlepszej formie, dlatego organizują pokazy mody oraz sesje fotograficzne swoich produktów.
Sesje fotograficzne mody mogą się odbywać zarówno w plenerze jak i w specjalnie przygotowanych studiach fotograficznych. W obu tych przypadkach wymagany jest inny rodzaj aparatów fotograficznych i oświetlenia. Na podstawie tak przygotowanych zdjęć produktów można przygotować katalogi w wersji papierowej oraz zdjęcia do internetu a także plakaty, bilbordy i zdjęcia do wydruków. W każdym z tych przypadków zdjęcia należy odpowiednio przygotować czyli poddać specjalnej obróbce graficznej, dostosować ich rozmiar i format a także rozdzielczość. Czym lepsze zdjęcie zostanie wykonane tym lepsze będzie można osiągnąć zdjęcie końcowe produktu.
Dzięki zdjęciom produktów w prasie, na plakatach czy na bilbordach, w możemy przekonać się, jaka moda jest wprowadzana na rynek. Możemy wcześniej obeznać się z produktami, z którymi możemy mieć styczność w przyszłości. Pewni projektanci są w stanie trafić w nasz gust właśnie dzięki zdjęciom swoich produktów. Jesteśmy w stanie zdecydować się na odzież, bieliznę lub stroje kąpielowe, które są przez niego promowane, tylko na podstawie zdjęcia. Musimy zaznaczyć, że kolorystyka jest bardzo ważna podczas organizowania takich sesji zdjęciowych. Przykładem mogą być wszystkie sklepy internetowe z odzieżą czy bielizną sprzedające swoje produkty tylko na postawie zdjęć. Kupując przez internet nie mamy możliwości obejrzenia produktu z bliska musi nam wystarczyć tylko fotografia, dlatego tak ważna jest jak najlepsza jej jakość.

Fotogtafia mody i bielizny
Wspomniałam już o fotografii bielizny, ponieważ zasługuje ona na uwagę gdyż jest niezwykle wymagająca. Fotografując modelkę w samej bieliźnie należy zwrócić uwagę na kilka aspektów. Należy odpowiednio przygotować ciało modelki, jeśli jest ono źle przygotowane, zdjęcie takie będzie wymagało obróbki graficznej. Oczywiście ogromne znaczenie mają umiejętności, wiedza i zdolności artystyczne fotografa wykonującego zdjęcia. Umiejętności takie zdobywane są przez wieloletnią praktykę i  testowanie różnych ustawień świateł i sprzętu. Czasami aby uzyskać idealne zdjęcie, które uchwyci wszystkie elementy i detale np. bielizny należy wykonać setki fotografii.
Bielizna damska, odzież i cała kobieca moda wymagają szczególnej oprawy fotograficznej, dlatego bardzo ważne jest dobranie odpowiedniego aparatu, źródeł światła i całego sprzętu fotograficznego aby uzyskać zdjęcia w jak najlepszej rozdzielczości i jakości.

Źródło : rosme.pl